Hoşgeldiniz, lütfen Kayit olunuz.

E-mail nize Akivasyon kodu gelecekdir, eğer gelmesse Yöneticiler
tarafindan 1-2 gün icinde Akiv hale getirelecekdir.

Tiyatro Dünyası " dedik ya, kapatsalarda heryeri, buluruz birbirimizi"

Tiyatro Dünyası Forum
http://tiyatrodunyasi.benimforum.biz/forum.htm

PORTAL : http://tiyatrodunyasi.benimforum.biz/portal.htm
bu limana uğrayın, her geçen gün yenilikler eklenecek, daima geliştireceğiz ....

RADYO : http://tiyatrodunyasi.benimforum.biz/RADYO-h1.htm

TV : http://tiyatrodunyasi.benimforum.biz/TV-h2.htm

Kopmayalım, dağılmayalım, irtibatı kesmeyelim..... diyerek çağırdılar bende geldim burdayım deyin ve gelin getirin heryere yazın MSN facebook imzalarınız vs vs .

Orası açılana kadar buralardayız ... Oralara birşey olduğunda can simidimiz olsun.. Yedek lastiğimiz, istepnemiz olsun... Dağılmayalım yeterki....

En son MC haberleri, kursiyer haberleri ve diğer çok şey için ... ÜYE olunuz lütfen. PROFİLLERİNİZİ eksiksiz ve ayrıntılı yazın lütfen..

Tiyatro Dünyası Yönetimi.

Sosyal Sorumluluk (Deniz yıldızını kurtarmak)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Sosyal sorumluluk için yardımcı olurmusunuz?

67% 67% 
[ 2 ]
33% 33% 
[ 1 ]
0% 0% 
[ 0 ]

Toplam Oylar : 3

Sosyal Sorumluluk (Deniz yıldızını kurtarmak)

Mesaj tarafından gOgObAbA Bir Ptsi 9 Kas. 2009 - 21:38

Sosyal Sorumluluk " Ferrarisini satan bilge , öküz arabasını satan derviş'le elele"

DENİZ YILDIZI..
Kesin olarak yazarını ve kaynağını bilmesem de çok hoşuma gider ve ibret
verici bulurum "denizyıldızı" hikâyesini.

Bir gün sabahın erken saatlerinde sahil kenarında yürüyüşe çıkan bir yaşlı adam, kumsalda
yüzlerce hatta binlerce denilebilecek denizyıldızı ile karşılaşır. Yükselen denizin acımasız dalgaları onları sahile atmıştır. Denizden ayrı kalan denizyıldızları ise can çekişmekte ve bir kurtarıcı beklemektedirler. Yaşlı adam, denizyıldızlarını görmezden gelemez. Hiç olmazsa kurtarabildiğim kadarını kurtarırım, düşüncesiyle denizyıldızlarını denize atmaya başlar. Fakat sayıları o kadar çoktur ki!.."Daha fazlasını kurtarmalıyım" düşüncesiyle hızını artırır.

Onun bu telaşlı
hareketleri sahilin öbür ucundan yürüyüşe başlayan bir genç adamın dikkatini çeker. Yaklaştığında yaşlı adama selam verir ve:"Böyle telaşlı telaşlı ne yapıyorsunuz?" diye sorar: Yaşlı adam, işine hiç ara vermeden soluk soluğa cevap verir:"Denizyıldızlarını okyanusa atıyorum."Bu cevaba pek anlam veremeyen genç adam, tekrar sorar: "Denizyıldızı mı?""Evet", der yaşlı adam. "Çünkü güneş yükseldi ve sular çekiliyor. Eğer onları bir an önce suya atmazsam az sonra ölecekler."Yaşlı ve bilge adamın telaşını hâlâ anlamayan genç adam tekrar sorar: "Ama görmüyor musunuz? Kilometrelerce sahil var ve boydan boya denizyıldızı ile dolu. Senin yalnız başına gösterdiğin bu gayret sonunda ne değişecek ki?"

Yaşlı adam, karşısındaki genç adama anlamlı anlamlı baktıktan sonra
eğilerek yerden bir denizyıldızı daha alır ve onu okyanusa fırlatırken şöyle haykırır:
"Bak. Onun için çok şey değişti!"

Genç adam, geri döndüğünde gördüklerini
bir türlü zihninden atamaz. Anlamıştır ki bu yaşlı ve bilge adam, sadece kendisi için yaşayanlardan birisi değildir. Hayatını yaşatmaya adamış, yaşamak için değil yaşatmak için yaşamaktadır.

Sabah olduğunda yepyeni
bir bilinçle uyanmıştır. Sahile gidip yaşlı adamı bulur ve saatlerce onunla okyanusa denizyıldızı atarak yaşatmanın mutluluğunu yaşar.Evet, hayat tıpkı bir okyanus gibi. Genciyle, yaşlısıyla onun dalgaları arasında sahile vurmuş binlerce hatta milyonlarca insan var. Hayatın anlamını öğrenememiş, nereden gelip nereye gittiklerini bilmeyen bu insanların hepsinin ortak yönleri ise bir kurtarıcı el beklemeleri. Kimileri durumlarının farkında ve "imdat" diye bağırıyor. Kimileri ise son nefeslerini alıp verirken bile kendilerinden habersiz. Bize de "Yalnız başına gösterdiğin bu gayretlerle ne fark edecek, ne değişecek ki?" diyenler olabilir. Başta biz eğitimciler olmak üzere toplumun her kesiminin el birliği yapıp denizyıldızlarını içinde bulundukları durumdan kurtarmamız gerekmektedir. Bu manzaraya kayıtsız kalmamalı ve görmezden gelmemeliyiz. Asla ve asla "benim yalnız başıma gayretlerimle ne olur ki?" dememeliyiz. "Aç herkese, açabildiğin kadar sineni; ummanlar gibi olsun! İnançla geril ve insana saygı duy; kalmasın alâka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül!.." düşüncesiyle "Bu neslin kurtulması ve iyi bir insan olarak yetişmesi için ben ne yapabilirim?" diye düşünmeli ve bir denizyıldızı da olsa azımsamadan kurtarma faaliyetlerine devam etmeliyiz.Özellikle gençler bütün güzellikleri, ihtişamları, söz ve hareketleriyle denizyıldızlarını hatırlatırlar bize. Denizyıldızları gibi masum, onlar kadar çaresiz bu gençliğin feryadına kulak vermemiz, onlara sahip çıkmamız ve yardım etmemiz gerekmektedir. Bu da hiç şüphesiz en başta iyi bir eğitimle olacaktır. Şayet biz görevimizi yapıp onlara iyi bir eğitim imkânı sağlayacak olursak onlar açılacakları engin okyanusları bulacaklardır. Yer yer dalgalarla boğuşsalar da zamanla zorluklarla mücadele etmesini öğreneceklerdir. Yeter ki biz, gençlerimize güvenelim. Onlara iyi imkânlar hazırlayıp önlerini açalım. Evet, sahil uzun. Kumsalda binlerce, milyonlarca denizyıldızı var. Şimdi isterseniz kendimize bir soralım; "Bu güne kadar kaç denizyıldızı kurtardım veya kurtulmasına vesile oldum" diye.Şimdi güneş yükselmeden denizyıldızlarını kurtarma zamanı.

Gelin bir

denizyıldızı da biz kurtaralım. Ne dersiniz.....

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

________________________________________________________________________________________________________________________
.
..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
:huh:
Saygı ve sevgilerimle,
gOgObAbA
Admin
Admin

İş/Hobiler İş/Hobiler : Tiyatro Dünyası " dedik ya, kapatsalarda heryeri, buluruz birbirimizi"

http://www.gogobaba.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön